pondělí, 24 červenec 2017 15:12

Odpočinková

21. 7. 2017

Léto. Doba odpočinku. Snad i proto jsme se sešli dnes ve dvou. Ostatní odpočívali. Možná byli někde na dovolené, možná volili odpočinek od skupiny Cesty k zotavení. I my jsme téma odpočinku zvolili. Je mu věnována 10. kapitola knihy Cesty k zotavení.

Stihli jsme prolistovat sotva první pár stránek… Pak už rozhovor běžel sám…

Zjistili jsme, jak moc jsou témata odpočinku, a zejména umění odpočívat, moc důležitými pro všechny. Nejen pro ty, kteří mají své psychické problémy potvrzené lékařským razítkem…

Jak pracujeme se svou únavou? Známe svoje varovné signály, kterými si tělo i duše říkají o svůj čas k relaxaci, odpočinku, či alespoň zvolnění právě nasazeného tempa?

Pokud budete příští pátek odpočatí, přijďte na naši další skupinu! Potřebujete-li ještě relaxovat sami, pak si k tomu třeba otevřete knihu Cesty k zotavení a projděte si kapitoly věnované následujícím tématům: Pravidelná údržba a přestávky, Odbourání stresu, Znovunabytí či nalezení vnitřní rovnováhy, Stres a životní styl…

Najdete tu i některá jednoduchá cvičení, která tělu i duši prospívají - Dechová cvičení, Cvičení k uvolnění svalů. Jedno z nich jsme vybrali do Cvičení na měsíc červenec.

V závěru kapitoly, kterou opět provází citáty, v nichž můžete objevit spoustu mouder, najdete Dobré rady na cestu…

 

„Vezmete-li vodu z louže a necháte ji stát, postupně se vyčeří. Uvedete-li něco do klidu ve snaze pohnout tím, postupně to ožije." (Lao-C´, staročínský filozof)

 

odpocinkova

 

Naposledy změněno středa, 26 červenec 2017 14:28

Zpět do rubriky Zotavení aktuálně