pondělí, 22 kvě 2017 10:06

Rozmrznuto ;-)

19. 5. 2017

Jsme rádi, že jsme přečkali zimní období. Ačkoli nám to tady na webu zatím trošku "zamrzlo", ve skutečnosti jsme se scházeli každý pátek v 10 hodin, abychom spolu strávili dvě hodiny u teplého čaje a vzájemně se obohacovali a podporovali.

kvetPojdme se dnes vrátit k proběhlým setkáním nad knihou Cesty k zotavení.

"Musíme riskovat, protože tím nejvetším rizikem v životě je vůbec neriskovat."

To je věta, která nás zujala ve druhé kapitole asi nejvíce. Hovořili jsme o NADĚJI, ODVAZE, shodli jsme se, jak moc je důležitá POZITIVNÍ ŘEČ a zabývali jsme se tím, jak čelit negativním myšlenkám.

Tématem dalšího zimního odpoledne bylo mluvení o MOTIVACI a OBRÁCENÍ SE K SOBĚ SAMÉ/SAMÉMU. Jeden z nás hovořil o své zkušenosti a všechny ostatní tak obohatil a posunul dopředu.

"Ta nejtěžší věc na světě je poznat sebe sama." (Tháles z Milétu, starořecký filosof, geometr a astronom)

Čtvrtá kapitola nás provedla zotavením prostřednictvím SEBEOBJEVOVÁNÍ A ROZPOZNÁVÁNÍ VLASTNÍCH PŘEDNOSTÍ. Dvě z nás, právě na cestě k zotavení, stále nemohly své přednosti objevit. Skupina jim k tomu dopomohla.

"Vyrazíme-li aniž by naše scesta měla cíl, dostaneme se tam, kam jsme nechtěli." To je další z vět, kterou si někteří z nás poznamenali. Shodli jsme se, že při cestě k zotavení, je velmi důležitý i duchovní žívot, o kterém vždy velmi hezky hovoří jeden z nás. Sám se snaží o pravidelnost vlastního duchovního života a mnohé z nás inspiroval...

Dnešní článek uzavíráme následujícím citátem:

"Jak rád bych, abychom se dokázali přijmout takoví, jací jsme, abychom sloužili osudnostem své povahy s rozumem: není jiné geniality." (Julien Gracq)

Skupina Cesty k zotavení je otevřená dalším zájemcům. Scházíme se každý pátek od 10 do 12 hodin v prostorách Poradenského centra Ledovec v Plzni. Pro více informací můžete psát na na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Naposledy změněno pondělí, 22 kvě 2017 10:53

Zpět do rubriky Zotavení aktuálně