pátek, 05 leden 2018 15:07

Kresby - poprvé na světle světa!

Některé černobílé kresby malované tuší a pérkem nebo dřívkem jsem malovala ještě na střední škole a některé jsem kreslila jen tak pro sebe. Tyto kresby nikdy nespatřily (kromě lidí ve škole) světlo světa, takže jste první, kdo je vidí!

Moc mě bavily hrady a zámky a také figurální témata. Třeba některé z Vás inspiruje má tvorba k vlastní tvorbě, a to bych byla moc ráda…Říká se, že kresba tuší patří k těžším technikám stejně jako třeba malování akvarelem, ale já si myslím, že toto mi jde lépe než samotné malování barvami.

Prozradím vám jednu perličku. Některé kresby, které zde vidíte, mě zachránili před propadnutím ve čtvrťáku na střední umělecké škole. Původně jsem na předmět kreslila ty hrady, jako ilustrace na encyklopedii hradů, a ještě před tím kresby křídou a temperami na poezii, ale s tím pan učitel nebyl spokojený. A tak jsem během jedné noci nakreslila zhruba 15 kreseb, které mi nakonec na třetí pokus! byly uznány. Celkem jsem na nepropadnutí z tohoto předmětu namalovala asi 50 kreseb, ale nakonec jsem to zvládla i v tom největším stresu. Ilustrace prošly na známku 2, myslím, ale nejsem si jistá. Jsem ráda, že jsem nepropadla, protože za cokoliv, co jsem udělala, jsem dostala za 5, stejně jako ti, kteří nedonesli nic ...

Opravdu při mně stálo štěstí…

Naposledy změněno pátek, 05 leden 2018 15:17

Zpět do rubriky Zotavení aktuálně