pondělí, 20 listopad 2017 13:01

Motýlice lesklá

Fotografii jsem pořídil v červnu roku 2017. Původně jsem šel fotit motýly, ale po motýlech ani památka. Když už jsem se chtěl vrátit domů s tím, že dnes žádnou fotku neudělám, spatřil jsem na stéblu trávy motýlici. Okamžitě jsem vzal foťák a začal fotit.

Fotografoval jsem s malou hloubkou ostrosti s clonou F: 3, 5 při ohnisku objektivu 100 mm, aby bylo pozadí dokonale rozostřené, přepnul jsem na manuální ostření a snažil jsem se zaostřit tak, aby bylo ostré oko, křídla a zadeček motýlice.

Doma jsem fotografie importoval do Lightroomu. Vybral jsem ten nejlepší záběr, provedl základní úpravy. Po exportu z Lightroomu jsem fotku otevřel ve Photoshopu a začal ji přetvářet k obrazu svému. Nejprve jsem do fotografie vložil texturu rozostřených vodních kapek, kterou jsem vyfotil doma na okně, když bylo těsně po dešti. Dále jsem si otevřel nástroj "odstín - sytost" se zaškrtnutou volbou „kolorovat“ a snímek jsem začal kolorovat do jiných barevných odstínů tak, jak se mi to líbilo.

Nakonec jsem na tělíčku motýlice zesvětlil stíny, lokálně jsem ji doostřil a uložil do formátu JPG.

Celý postup můžete vidět na fotkách tady v galerii.

První je konečná fotografie, další fotka je menší a ta je úplně bez úprav. Následuje textura rozostřených kapek vody. Na předposlední fotce je možné vidět vloženou texturu a na poslední fotografii vidíte, jak jsem pomocí nástroje „odstín a sytost“ celý snímek barevně posunul.

 

 

Naposledy změněno pátek, 24 listopad 2017 14:46

Zpět do rubriky Zotavení aktuálně