Zajímavé webové stránky

Následující řádky shlukují několik odkazů, na kterých se můžete různě potkávat se zotavením...

Pokud vám tu chybí odkaz, který tu podle vás chybět nesmí, napište nám to, prosíme, na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

http://www.vidacr.cz/

VIDA je celorepubliková organizace, která podporuje rozvoj uživatelského hnutí a proces destigmatizace osob s duševním onemocněním.

 

http://studio27zaostreno.blogspot.cz/

Webové stránky Studia 27 "zaostřeno na duši" spravuje filmařský a žurnalistický tým složený z lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Najdete tu videa, která mají přispět k informovanosti veřejnosti, nejen o duševním onemocněnícm a životě s ním, ale i o celé široce pojímané oblasti duševního zdraví.

 

www.nevypustdusi.cz

Nevypusť duši je neziskovka, za kterou stojí tým mladých psychologů, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíří fakta, boří mýty, vzdělávají a pomáhají v oblasti duševního zdraví a psychických onemocnění. Vedou úspěšnou kampaň na sociálních sítích, jejímž cílem je zlepšení informovanosti Česka o duševním zdraví. Zdůrazňují důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporují včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích. To vše pomocí besed, workshopů, videí a infografik, včetně speciálního programu "Duševní zdravověda pro středoškoláky".

 

http://www.prah-brno.cz/pribehy

Odkaz na webové stránky Práhu Brno, kde vedle příběhů lidí se zkušeností najdete i jejich další psaní…

 

http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uvod/

I tady najdete autentická vyprávění lidí, kteří mají osobní velmi hluboký prožitek duševního onemocnění. Dozvíte se, jak bojovali s různými diagnózami a jak svá onemocnění zvládli či zvládají. Většina příběhů vypovídá o tom, že zotavení z nemoci je možné, že je dobré se nevzdávat a postavit se problémům čelem.

 

http://www.cistaduse.cz/

Cílem Čisté duše je pomoci lidem se schizofrenií prožít normální život a osvěta v oblasti duševního zdraví.

I na tomto webu najdete rubriku Příběhy.

 

http://www.spolekkolumbus.cz/

Spolek KOLUMBUS je svazek osob, který sdružuje osoby se zkušeností se službami péče o duševní zdraví. Spolek usiluje o dodržování základní listiny lidských práv a svobod pro duševně nemocné lidi. Spolek je nestátním, nepolitickým a nenáboženským svazkem, který sdružuje pouze fyzické osoby.

 

http://www.dialogos.cz/

Spolek DIALOGOS je společenství lidí s osobní zkušeností s duševním onemocněním. Spolek vznikl s cílem pravidelných setkávání lidí, kteří cítí potřebu a chtějí změnit situaci svou, ale i situaci ve společnosti.

Hlavním cílem veškeré činnosti spolku je zvýšit míru začleňování lidí s duševním onemocněním do společnosti.

 

http://sympathea.cz/

SYMPATHEA, o.p.s. je celonárodní organizace příbuzných duševně nemocných, která vznikla v roce 2003 v Praze. Propojuje v rámci svých aktivit různé oblasti psychiatrické péče - příbuzné, odborníky, pacienty, média, státní správu, odbornou i laickou veřejnost.

 

www.reformapsychiatrie.cz

Webové stránky k situaci v reformě psychiatrické péče.

 

http://www.otevrenedialogy.cz/

Tento web si klade za cíl být informačním portálem pro odborníky i potenciální uživatele služeb, pro lidi s duševním onemocněním. Najdete zde informace o nově publikovaných studiích na téma otevřeného dialogu, o připravovaných kurzech, spřízněných oragnizacích apod.

 

 

 

 


Zpět do rubriky Zajímavé odkazy